Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up

Do kogo skierowana jest usługa?
Usługa badania ruchu pieszych skierowana jest dla klientów indywidualnych oraz korporacyjnych, którzy zainteresowani oceną planowanej inwestycji nieruchomościowej pod kątem liczebności pieszych np. zakup/ najem lokalu handlowego, usługowego, gastronomicznego.

W jakich miejscowościach realizowane są przez nas badania ruchu pieszych?
Wszystkie miasta wojewódzkie oraz wybrane miasta powiatowe Polski

Jak długa trwa realizacja badania?
W zależności od lokalizacji zlecenia w Polsce tj. miejscowość powiatowe/ miasto wojewódzkie. Minimalny okres to 7 dni w tygodniu + 3 dni losowe na post-test w następnym tygodniu; w wersji opcjonalnej 14 dni, w idealnej 1 miesiąc. Zakres godzinowy uzależniony jest od charakteru lokalu np. dla sklepów spożywczych od 07:00 do 22:00.

Z jakiego zakresu są zbierane dane?
W przypadku lokalu z wejściem z ulicy, interesuje na przepływ przechodniów konkretnie pod danym adresem z tolerancją do 2 numerów po stronie planowanej inwestycji. Dla projektów, w których lokal znajduje się w galerii handlowej, dworcu PKP/ PKS interesuje nas ruch pieszych tylko i wyłącznie dla wyznaczonego lokalu (liczba pieszych w całym obiekcie nie musi oznaczać, iż wszyscy przechodzą przez nasz punkt sprzedaży).

Co zawiera raport?
Raport prezentuje rozkład ruchu pieszych/ przechodniów dla konkretnego adresu wg dni tygodnia, przedziałów godzinowych (co 60 minut), największy peak, przestoje. Dodatkowo, przypadku badań realizowanych w miastach: Wrocław, Warszawa, Poznań, Kraków, Łódź i Szczecin – zestawienie porównawcze z danymi historycznymi ruchu pieszych (wybrane ulice – usługa dodatkowo płatna).

Czy istnieje opcja przebadania profilu przechodniów?
Jak najbardziej, w tym przypadku na pewno interesują nas: wiek, płeć, cel przejścia przez daną lokalizację, pochodzenie pieszego, status zawodowy. Dane dot. profilu przechodniów zbierane są przez dodatkowy zespół ankieterów PAPI/ CAPI/ MOBI (w zależności budżetu Zamawiającego)

Narzędzia pracy?
Każdy projekt realizowany jest w paradygmacie tajemniczego klienta, gdzie specjalnie wyszkolony personel zlicza ruch pieszych z wykorzystaniem liczników w wersji standardowej (zespół wtopiony jest w tłum); na życzenie klienta w opcji premium stosujemy dodatkowo detektory ruchu z automatycznym zapisem (fotokomórka).

Czy warto?
Jeżeli założymy, że chcemy podpisać umowę najmu lokalu gastronomicznego o powierzchni 93 m2 w Warszawie na Wilanowie, powiedzmy za kwotę 10 000 zł netto miesięcznie + opłaty na okres 5 lat to musimy liczyć się z zabudżetowaniem 600 tyś. złotych. Koszty realizacji badania, włącznie z opracowaniem raportu zaczynają się już od 4000 zł netto. Z raportu Zamawiający wie, czy lokalizacja spełnia kryterium minimum przepustowości przechodniów, czy też, nie. Ostatecznie wiemy, czy są szanse na zwrot inwestycji i w jakim czasie. Analogicznie wygląda sytuacja z rynkiem lokali handlowych, czy usługowo-handlowych. Usługa na pewno sprawdza się w biznesie, w którym kluczową rolę pełnią piesi/ przechodnie.