Do kogo skierowana jest usługa?
Usługa badania ruchu pieszych skierowana jest dla klientów indywidualnych oraz korporacyjnych, którzy zainteresowani oceną planowanej inwestycji nieruchomościowej pod kątem liczebności pieszych np. zakup/ najem lokalu handlowego, usługowego, gastronomicznego.
W jakich miejscowościach realizowane są przez nas badania ruchu pieszych?
Wszystkie miasta wojewódzkie oraz wybrane miasta powiatowe Polski
Jak długa trwa realizacja badania?
W zależności od lokalizacji zlecenia w Polsce tj. miejscowość powiatowe/ miasto wojewódzkie. Minimalny okres to 7 dni w tygodniu + 3 dni losowe na post-test w następnym tygodniu; w wersji opcjonalnej 14 dni, w idealnej 1 miesiąc. Zakres godzinowy uzależniony jest od charakteru lokalu np. dla sklepów spożywczych od 07:00 do 22:00.
Z jakiego zakresu są zbierane dane?
W przypadku lokalu z wejściem z ulicy, interesuje na przepływ przechodniów konkretnie pod danym adresem z tolerancją do 2 numerów po stronie planowanej inwestycji. Dla projektów, w których lokal znajduje się w galerii handlowej, dworcu PKP/ PKS interesuje nas ruch pieszych tylko i wyłącznie dla wyznaczonego lokalu (liczba pieszych w całym obiekcie nie musi oznaczać, iż wszyscy przechodzą przez nasz punkt sprzedaży).
Co zawiera raport?
Raport prezentuje rozkład ruchu pieszych/ przechodniów dla konkretnego adresu wg dni tygodnia, przedziałów godzinowych (co 60 minut), największy peak, przestoje. Dodatkowo, przypadku badań realizowanych w miastach: Wrocław, Warszawa, Poznań, Kraków, Łódź i Szczecin – zestawienie porównawcze z danymi historycznymi ruchu pieszych (wybrane ulice – usługa dodatkowo płatna).
Czy istnieje opcja przebadania profilu przechodniów?
Jak najbardziej, w tym przypadku na pewno interesują nas: wiek, płeć, cel przejścia przez daną lokalizację, pochodzenie pieszego, status zawodowy. Dane dot. profilu przechodniów zbierane są przez dodatkowy zespół ankieterów PAPI/ CAPI/ MOBI (w zależności budżetu Zamawiającego)
Narzędzia pracy?
Każdy projekt realizowany jest w paradygmacie tajemniczego klienta, gdzie specjalnie wyszkolony personel zlicza ruch pieszych z wykorzystaniem liczników w wersji standardowej (zespół wtopiony jest w tłum); na życzenie klienta w opcji premium stosujemy dodatkowo detektory ruchu z automatycznym zapisem (fotokomórka).
Czy warto?
Jeżeli założymy, że chcemy podpisać umowę najmu lokalu gastronomicznego o powierzchni 93 m2 w Warszawie na Wilanowie, powiedzmy za kwotę 10 000 zł netto miesięcznie + opłaty na okres 5 lat to musimy liczyć się z zabudżetowaniem 600 tyś. złotych. Koszty realizacji badania, włącznie z opracowaniem raportu zaczynają się już od 4000 zł netto. Z raportu Zamawiający wie, czy lokalizacja spełnia kryterium minimum przepustowości przechodniów, czy też, nie. Ostatecznie wiemy, czy są szanse na zwrot inwestycji i w jakim czasie. Analogicznie wygląda sytuacja z rynkiem lokali handlowych, czy usługowo-handlowych. Usługa na pewno sprawdza się w biznesie, w którym kluczową rolę pełnią piesi/ przechodnie.