Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up

Polityka badań rynkowych a korzyści dla organizacji

Nieustanna walka o rynkowe podium.

Branża biznesowa stale ewoluuje, odważnie wkracza w nowe dziedziny życia. Rośnie liczba dużych organizacji, jak i mniejszych firm, przez co coraz trudniej w walce o Klienta. Wielokrotnie, wymagający obszar marketingu, stwarza sytuacje, w których nie mając pomysłu na nowe rozwiązania, wdrażamy idee, o których skuteczności przekonujemy się dopiero przy podsumowaniu. Metoda nauki na własnych błędach jest z pewnością bardzo pouczająca, lecz czy nie wolelibyśmy być o tą wiedzę mądrzejsi już na etapie projektowania nowych działań?

Wiele pytań = wiele odpowiedzi, tylko która prawdziwa?

Badania rynkowe zapewniają odpowiedź na wiele, nurtujących nas pytań. Umożliwiają, w zależności od branży i problemu, skuteczniejsze dotarcie do odbiorcy przekazu, lub precyzyjne określenie grupy docelowej, czy strefy rozwojowej w interesującej nas branży. Dzięki nowym technologiom możliwe staje się określić bardzo dokładnie profil potencjalnego klienta, jego oczekiwania, preferencje, czy motywy, kierujące nim przy wyborze produktu lub usługi. Analiza rynku pozwala też na precyzyjne nakreślenie kierunków rozwojowych danej branży, co pozwala na wyprzedzenie konkurencji i zdobycie w danym obszarze pozycji lidera. Często zdarza się, że przedsiębiorstwa rezygnują z diagnostyki problemu ze względu na lęk przed kosztami związanymi z przeprowadzeniem badań. W dobie najnowszych technologii coraz częściej rezygnuje się z dość żmudnych i kosztownych badań metodą tradycyjną (papier-ołówek) na rzecz tańszych i przede wszystkim sprawniejszych w realizacji metod. Warto więc zastanowić się nad zainwestowaniem w profesjonalne przeanalizowanie rynku, co w porównaniu ze stratami, jakie często niesie ze sobą intuicyjne działanie, okazuje się niezwykle opłacalnym posunięciem. Czasem wydaję się, że nasz plan jest perfekcyjnie dopracowany i powinien przynieść wyczekiwany sukces. Co zrobić gdy w spotkaniu z rzeczywistością nasze działania nie przynoszą oczekiwanych rezultatów? Tu także może pomóc odpowiednie zdiagnozowanie i gruntowne przeanalizowanie problemu, co możliwe jest dzięki badaniom rynkowym.

Badanie, odkrywanie, rozwój.

Agresywna batalia o Klienta wymaga stałej penetracji rynku i występowania „przed szereg”. Jeśli w swojej firmie nie posiadamy zespołu, będącego w stanie zrealizować takich projektów badawczych, warto skontaktować się z profesjonalistami. Nieustanny monitoring zapewni adekwatne do aktualnej sytuacji działania, a co za tym idzie oczekiwane zyski.